مطالب روانشناسی مطالب روانشناسی .

مطالب روانشناسی

تعصب، تأیید منطقی است!

کدام یک از آنهاست؟ به احتمال زیاد ، بحثی که باورهای قبلی شما را تأیید کند! زیرا ، با توجه به اعتقادات قبلی خود ، باید فکر کنید که احتمالاً چنین استدلال هایی دارای نقص هستند و تشخیص ایرادات آنها آسان تر خواهد بود.

بنابراین من انتظار دارم که استدلال کروز دارای یک نقص باشد ، بنابراین آن را موشکافی می کنم. و بکا انتظار دارد که استدلال NYT دارای نقص باشد ، بنابراین او آن را موشکافی می کند. این انتخاب ها منطقی است - علی رغم این واقعیت که به طور قابل پیش بینی باورهای ما را به دو قطبی می کشاند.

ما می توانیم این را با یک شبیه سازی نشان دهیم.

فرض کنید من و بکا کار خود را شروع کردیم و انتظار داشتیم 50٪ از مدارک حاوی نقص مربوط به جایگزینی گینسبورگ باشد ، اما من در یافتن نقص در مدارک اثبات کننده کمی بهتر هستم و او در یافتن نقص در مدارک منفی نیز کمی بهتر است.

فرض کنید در این صورت یک سری شواهد تصادفی به ما ارائه شده است - یکی موافق ، یکی مخالف - و در هر مرحله تصمیم می گیریم مدرکی را که انتظار داریم دقیق تر ما باشد بررسی کنیم. از آنجایی که دقت با اینکه آیا انتظار داریم نقص هایی پیدا کنیم ارتباط دارد ، این بدان معناست که من احتمالاً کمی بیشتر شواهد اثبات کننده را موشکافی می کنم ، و او کمی بیشتر شواهد منفی را موشکافی می کند.

نتیجه: جذب مغرضانه می تواند منطقی باشد. از افراد با عقاید مخالف که فقط به حقیقت اهمیت می دهند و شواهد یکسانی برای آنها ارائه می شود ، می توان قطب شد ، زیرا بهترین روش برای ارزیابی این شواهد ، استفاده از نظارت دقیق بر شواهدی است که عقاید آنها را تأیید نمی کند.

منبع: https://www.psychologytoday.com


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۲:۳۱ توسط:نویسنده موضوع: نظرات (0)