مطالب روانشناسی مطالب روانشناسی .

مطالب روانشناسی

راز زندگی شاد یک مجرد

برای این مطالعه ، پارک و همکارانش داده های سه نظرسنجی منتشر شده قبلی را که مسائل مختلف کیفیت زندگی را در بزرگسالان مجرد و مطلقه بررسی کرده است ، با اندازه نمونه ترکیبی نزدیک به 4000 نفر مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. اگرچه هر نظرسنجی در س questionsالاتی که می پرسید متفاوت بود ، همه آنها رضایت یا کیفیت درک شده از روابط خانوادگی و دوستی و همچنین رضایت جنسی را بررسی می کردند. آنها همچنین در مورد تمایل پاسخ دهندگان به ازدواج ، رضایت کلی آنها از مجردی و اعتقادشان به این که خوشبختی بدون ازدواج امکان پذیر است ، س askedال کردند.

این بررسی های طولی بارها و بارها برای این شرکت کنندگان برای بازه های زمانی از سه تا 10 سال انجام شد. بنابراین ، تغییرات در این عوامل در طول زمان ثبت شد. این همچنین بدان معنی بود که پارک و همکارانش می توانند تعیین کنند کدام متغیرها ادامه مجرد بودن را در سالهای بعد پیش بینی می کنند.

نتایج به طور کلی در این سه مجموعه داده سازگار بود از نظر اینکه کدام عوامل پیش بینی می کنند که آیا افراد از تنها بودن خوشحال هستند یا ترجیح می دهند ازدواج کنند. یک احتمال این است که افرادی که زندگی خانوادگی غنی دارند ، تمایل کمتری برای ازدواج نشان می دهند ، اما این داده ها ثابت نکرده است. نویسندگان حدس می زنند که زندگی خانوادگی یک شمشیر دو لبه است ، که از مجردها حمایت اجتماعی می کند اما آنها را برای یافتن شخص خاصی تحت فشار قرار می دهد.

تحقیقات قبلی حاکی از آن است که بزرگسالان مجرد به شرط داشتن یک شبکه قوی از دوستان برای تأمین حمایت اجتماعی ، از وضعیت ازدواج نکرده خود راضی هستند. در این مطالعه همچنین ، شرکت کنندگانی که دوستی با کیفیت داشتند ، از زندگی مجردی خود رضایت بیشتری داشتند ، اما داشتن این موارد تمایل آنها به مجرد بودن را پیش بینی نمی کرد. به عبارت دیگر ، بسیاری از افرادی که به عنوان مجرد خوشحال بودند ، هنوز دوست داشتند ازدواج کنند.

به طور مداوم در طول هر سه مطالعه ، رضایت جنسی بود که کیفیت زندگی مجرد و تمایل به ازدواج را به بهترین وجه پیش بینی می کند. به عبارت دیگر ، مجردانی که احساس می کردند نیازهای جنسی آنها برآورده می شود عموماً مجرد ماندن را ترجیح می دهند. در همین حال ، کسانی که این جنبه از زندگی خود را احساس نمی کردند ترجیح می دهند ازدواج کنند ، حتی زمانی که روابط آنها با دوستان و اعضای خانواده قوی بود.

همچنین مهم است که بدانید چه چیزهایی باعث ایجاد رضایت بخشی در زندگی جنسی می شود. به عنوان مثال ، یک یافته غیر منتظره مربوط به فراوانی جنسی بود. یعنی ، کسانی که بیشترین رابطه جنسی را گزارش کرده اند نیز در سالهای بعدی که دوباره به نظرسنجی پاسخ دهند ، احتمال ازدواج بیشتر است.

ما فقط می توانیم دلایل این موضوع را حدس بزنیم. ممکن است کسانی که فعالیت جنسی مکرر را گزارش می کنند در موقعیت هایی قرار دارند که شریک زندگی دوستی به وفور یافت می شود. بنابراین ، برای آنها آسان تر است کسی را پیدا کنند که فکر می کنند در طولانی مدت می توانند با او سازگار باشند.

نویسندگان همچنین اشاره کردند که افراد از نظر دفعات مایل به رابطه جنسی بسیار متفاوت هستند. تا زمانی که آنها هر چقدر دوست دارند رابطه جنسی برقرار کنند ، به طور کلی از زندگی جنسی خود راضی خواهند بود. علاوه بر این ، افراد زیادی نیز وجود دارند که از انجام فعالیتهای انفرادی برآورده می شوند و از نظر آنها نبود یک شریک جنسی حتی مسئله ای نیست.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۲:۱۲ توسط:نویسنده موضوع: نظرات (0)